İş

Tokat’ta üniversite-sanayi işbirliği için önemli adım

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile Tokat Valiliği Özel İdaresi ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası arasında proje ve güçlendirme ofisi iş birliği protokolü imzalandı.

TOGÜ Rektörü Prof Dr Fatih Yılmaz, Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (Tokat TSO) arasında protokol imzalandı. “Proje ve Destek Ofisi İşbirliği” protokolü kapsamında işbirlikçi ortak proje ve araştırmaların yürütülmesi amaçlanmaktadır. Ar-Ge hizmeti verecek ofis, üniversite-sanayi iş birliğine de katkı sağlayacak. Protokol kapsamında kongre, sempozyum, konferans gibi ortak faaliyetlerin yürütülmesi de imzalanan bir diğer husus olarak dikkat çekti.

TOGÜ Rektörlüğünde düzenlenen imza töreninde konuşan Tokat TSO Lideri Fatih Gökdere, bu çalışma ile oda üyelerinin profesyonel hizmete ulaşacağını ve davet edilen hibe ve takviyelerden azami ölçüde yararlanacağını söyledi.

Tokat TEKNOPARK A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve TOGÜ Rektörü Prof. Üniversite. Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, imzalanan protokolün özel idare adına gurur kaynağı olduğunu belirterek, proje fikrini hayata geçiren ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

TOGÜ Taşlıçiftlik Yerleşkesi’nde hizmet veren TEKNOPARK AŞ (Tokat Teknoloji Geliştirme Merkezi) bünyesinde kurulan Proje ve Güçlendirme Ofisi, Tokat TSO üyelerine proje üretim ve danışmanlık desteği sağlayacak. – TOKAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu