Ekonomi

Adana’da 3 ayda tamamlanan 610 projeden 155’i

Adana Valisi Süleyman Elban, merkezi yönetim ve yerel yönetimler tarafından geçen yıl yürütülen ve yatırım programına alınan projelerin yapım ve tamamlanma aşamalarını İl Uyum Şurası toplantısında değerlendirdi.

Devam eden proje sayısı ise 286. Elban, 2022 yılının 4’üncü dönemini kapsayan Ekim, Kasım ve Aralık aylarında kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve meslek kuruluşları tarafından kamu kurumu niteliğinde 610 projenin hayata geçirildiğini belirterek, bunlardan 155’inin devam ettiğini söyledi. onlar tamamlandı.

Elban, “286 proje devam ediyor. 101 proje ihale aşamasında, 53 proje etüt aşamasında. Kamu yatırım fonlarında verimlilik önceliğimiz Kamu hizmetlerinde kalite ve standartların artırılması ile kamu yatırım fonlarının kullanımında etkinlik ve verimliliğin artırılması öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Bu anlayışla yeni yılda bir önceki yıla göre daha fazla projeyi hayata geçirmeyi umuyoruz” dedi. Toplantıda yatırımcı kurum ve kuruluşların yürüttüğü projeler de değerlendirildi.

haber-kiziltepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu