Haber

Öğrenciler topladıkları atık yağlarla engellilere umut oldu.

Öğrenciler topladıkları atık yağlarla engellilere umut oldu.

Kastamonu’da 118 bin 740 litre atık yağ toplandı

KASTAMONU Kastamonu’da öğrencilerin farkındalık yaratmak için topladıkları atık yağlar sayesinde iki adet akülü tekerlekli sandalye satın alındı. Kastamonu Belediyesi tarafından bugüne kadar 118 bin 740 litre atık yağ toplandığı açıklandı.

Kastamonu Belediyesi’nin başlattığı “Atık Yağların Toplanması” projesine de öğrenciler takviye yaptı. Proje kapsamında Şehit Şerife Bacı Ortaokulu öğrencileri tarafından yıl boyunca 470 litre atık yağ toplandı. Toplanan atık yağ sayesinde Şehit Şerife Bacı Ortaokulu yönetici ve öğrencilerine iki adet akülü tekerlekli sandalye teslim edildi. Ayrıca Kastamonu Belediyesi tarafından bugüne kadar 118 bin 740 litre atık yağ toplandığı açıklandı.

Kastamonu Belediyesi hizmet binasında düzenlenen akülü tekerlekli sandalye teslim töreninde konuşan Belediye Başkanı Op. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Başta Sıfır Atık Projesi olmak üzere çevre ile ilgili her projeye değer veriyoruz. Bu kapsamda Şehit Şerife Bacı Ortaokulumuz ile ortak bir proje yürütüyoruz. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sıfır Atık Projesi kapsamında 470 litre atık yağ toplayan okulumuz üyelerinden Toplumsal Farkındalık “Toplanan yağ atıklarından dolayı atık su arıtma tesisi oluşturmak amacıyla bizden iki adet akülü tekerlekli sandalye talep ettiler.

Atık yağların su ve yer altı kaynaklarının kirlenmesi noktasında çok tehlikeli olduğunu belirten Vidinlioğlu, “Ekiplerimiz yıllardır atık yağ topluyor. Sıfır Atık Projesi kapsamında Kastamonu Belediyesi olarak 118 bin 740 litre atık yağ topladık. Dünden bugüne atık yağ. 1 litre atık yağ 1 milyon litre suyu kirletiyor. Yapılan işin ne kadar değerli olduğu daha iyi anlaşılıyor. “Atık yağlar, çalıştığımız yetkili lisanslı firma tarafından toplanıyor. Belediye gruplarımız talepler doğrultusunda konutlardan atık yağ toplamaktadır. Projede emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize destek olan her vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Bu kampanyalara katılımın artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

ahlatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu