Haber

Erzurum’da ilçe belediyeleri ve kaymakamlıklar depremzedelere yardımları sürdürüyor

Erzurum’da ilçe belediyeleri ve kaymakamlıklar, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen illere insani yardım ve gıda yardımı yapmaya devam ediyor.

Valilik ve AFAD koordinasyonunda, deprem bölgesine Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve kaymakamlıklar, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları tarafından yaraların sarılması için çok sayıda yardım malzemesi gönderildi.

Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, insani yardım malzemeleri yüklü 4 TIR’ın daha depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktığını bildirdi.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan da, Aziziye Ilıca Termal Otel’de ağırladıkları afetzedelerin ailelerine her türlü desteğin verildiğini, depremden etkilenen illere yardımların devam ettiğini bildirdi.

Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, belediye ekiplerinin Hatay’da vatandaşların yoğun olduğu yerlerde çevre kirliliğine karşı temizlik çalışması yürüttüğünü, kurdukları mutfakla depremzedelere sıcak çorba ve yemek ikramında bulunduğunu söyledi.

Aziziye Kaymakamlığından yapılan açıklamada, vatandaşlar, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin katkılarıyla bölgeye 21 tır ve 8 kamyonet sevk edildiği belirtildi. odalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu