Ekonomi

DFDS yardım gemisi İskenderun’da

TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Denizcilik Genel Müdürlüğü, AFAD, İstanbul talimatına uygun olarak, iş makineleri ve gerekli malzemelerin afet bölgesine ulaştırılması için 7 Şubat gecesi DFDS Pendik Terminali’nden tam kapasite hareket eden Pergamon Denizyolları Valilik, Pendik Kaymakamlığı, UND ve İTO lojistik komitesi. , 10 Şubat Cuma günü saat 03:15’te İskenderun’a yaklaştı.

245 modül ağır makine ve taşıtın yanı sıra yiyecek, içecek, ısıtıcı, jeneratör, battaniye, çadır vb. ihtiyaç malzemeleri depremzedeler ve arama kurtarma ekiplerinin kullanımına sunulmak üzere İskenderun’a ulaştırıldı. İş makinesi operatörlerinin ve araç sürücülerinin İstanbul’dan Hatay’a nakli de DFDS tarafından koordine edildi.

DFDS’nin hizmet verdiği Pendik ve Mersin limanlarında görev yapan özel eğitimli köpekler, depremin olduğu günden bu yana bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

Öte yandan Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Pendik Anadolu Limanı limanında insani yardım ve makine teçhizat yüklemesine devam eden Transfighter gemisinin bugün saat 16.00’da İskenderun’a hareket edeceği açıklandı. . Yardımlarını iletmek isteyenlerin Tuzla Bölge Liman Başkanlığı ile iletişime geçebilecekleri belirtildi.

tutak-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu